A márciusi alkotásom két mini világ készítése volt. Kicsit más technika, mint amivel alkotni szoktam, de az új technikák kipróbálásából is sokat lehet tanulni, fejlődni. Lássuk is hát ezt a két világot! 😉
Countryside Notes
Mint ahogy akkor is írtam, bizony 5 napom eltelt a készítésükkel. Hogy miért kellett hozzá ennyi idő? Ahogy a képeken is láthattátok, nagyon aprólékosak ezek a világok. Te mit tippelnél mekkora ez a doboz?
A doboz belseje 13,5 x 7,5 cm. Bizony ilyen kicsi! És minden egyes darabot egyesével kellett kivágni, hajlítani, ragasztani. A rengeteg apró darabhoz van egy kis füzet is csomagolva a dobozba – ebbe tételesen fel van sorolva az összes elem, s az összeállításuk is le van fényképezve. Angolul és kínaiul is van a leírás, én az angol részt használtam. De a rövid írásbeli leírás nélkül is nagyon beszédesek a képek. Szóval minden apró részletet egyesével kellett összerakni, s majd a sok apró „kész” darabokat kellett a dobozba összerakni még.
Mutatok néhány közeli részletképet, hogy mennyire részletes egy ilyen mini világ. Ami a házikóba látsz, az minden egyes elem külön darabból van – a kis konyhakredenc is, sőt a fazekakat is én hajlítgattam, alakítgattam…
Ebben a felgyorsított videóban pedig meg tudod nézni, hogy hogyan raktam össze ezt a kis dobozt. 😉 A videóba lévő drótokhoz pedig 4 kicsi égő tartozik – sajnos nincsenek most otthon olyan elemeink, amik belevalók (elem és ragasztó nincs a csomagban). Így nem tudom most megmutatni, hogy hogyan világít, de reméljük, hogy hamarosan rendeződik a helyzet, lehet utazgatni, menni máshova, s akkor szerzek beléjük elemeket. 😉 És most lássuk a videót!
Nut’s Station
Remélem tetszett ez a „rövid” videó. 😉 És most következzék a második „mini” világ. Ez egy nagyobb doboz, ami a falra felakasztható. A benne lévő világ mérete 16 x 13 cm. Ezt nem csak hosszabb idő volt elkészíteni, hanem nehezebb is. Amint majd a videóban is láthatjátok majd, itt már ragasztópisztolyt is használtam egyes elemek összeillesztéséhez. De szerintem megérte ráfordítani az időt. 😉 Máris mutatom a részletképeket, s aztán a videót a készítéséről:
És amint láttátok, ez is egy világítós mini világ, amihez bizony volt itthon elem is. 😀
Szóval így készültek ezek a „mini” világok… Remélem tetszettek, s te is szívesen próbálsz ki új technikákat. A Facebook oldalam ehhez tartozó posztnál mutasd meg, hogy milyen új technikát próbáltál ki legutoljára! 😉